„Potrzeba matką wynalazków”

Wszyscy znamy jakąś historię, w której osoba wykonując czynności na przekór konwenansom osiąga rewelacyjne rezultaty. Czy można oczekiwać spektakularnych efektów podążając utartymi szlakami?

Nie inaczej jest w medycynie, sektorze zdrowotnym. Co łączy osoby z listy poniżej? Są lekarzami, którzy szukają rozwiązania. Zmusiło ich do tego życie. Problemy zdrowotne swoje lub najbliższych.

Terry Wahls, Nora Gedgaudas, Mary Newport, Dominic D’Agostino, Peter Attia, Layne Norton, Richard Bernstein, Keith Runyan.

 

 

Schemat jest bardzo podobny. Jako, że nasi bohaterowie wywodzą się ze środowiska medycznego, zaczęli stosować odpowiednie leki, kuracje. Wyniki jednak nie były zadowalające, u niektórych nawet żadne. Dr Terry Wahls, chorująca na Stwardnenie Rozsiane (MS), już była niepełnosprawna pomimo opieki najlepszych specjalistów. Choroba szybko postępowała. Mogła poruszać się tylko używając urządzenia grawitacyjnego. Obecnie jest aktywną osobą, uprawiającą sport. Odpowiednie odżywianie pozwoliło jej początkowo zmniejszyć, następnie całkowicie odstawić leki. Krok po kroku, zdrowie się poprawiało.
 

 
Choroba Alzheimer’a jest coraz większym problem. Podobnie jak otyłość i cukrzyca. Wszystkie mają podobne podłoże. Dr Mary Newport zaczęła interesować się optymalną kuracją przy tej chorobie neurologicznej po diagnozie jej męża. Tak jak to zazwyczaj bywa, punktem zwrotnym są efekty. W tym przypadku ich brak. Pani Newport była jedną z pierwszych osób, które wprowadzały dietę ketogeniczną przy chorobie Alzheimer’a. Dziś jest szanowanym lekarzem. Na początku była szykanowana i nie wpuszczana na konferencje neurologiczne.
 

Czy zawsze warto płynąć pod prąd? Nie. Jednak płynąc z nurtem do wodospadu dobrze jest rozważyć obranie innego kursu. Póki nie będzie za późno.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *